[Jack Rozparovač!]
V Londýně řádí masový vrah, který se zaměřuje na plebejské ženy. Učiní jeho kratochvílím někdo konec, nebo se do vyšetřování zapletou vaše postavy natolik, že se samy stanou oběťmi? Jaká je cena lidského života prozradí první dějová linka tohoto roku - zapojte se a zjistěte, co za hrůzy se skrývá v křivolakých uličkách plných stínů.
Průvodce pro nováčky
Vítej ve hře, kde potřebuješ pouze klávesnici, připojení k internetu a svou vlastní fantazii!

Clockwork Magic je přesně taková hra, říká se jí textová RPG. Pokud nevíš, kudy kam, určitě si nejprve přečti PROLOG, který ti nastíní, v jaké době se hra odehrává a co bys asi tak mohl čekat.

Pokud tě zaujme, dřív, než si budeš moci pročíst další informace, si budeš muset zaregistrovat účet. Pozor, při registraci se po tobě bude chtít menší úkol, který ověří, jestli sis pořádně přečetl úvod...

Po registraci účtu už se ti zpřístupní i zbylé texty, které tě provedou tím, jak přesně se tu píše a jak napsat svou postavu. Všechny texty, které by se ti mohly hodit, budou vždy nahoře na liště (Jak psát, Vaše postava, Daemonarium, Wiccapedia...).

Neopomeň ani FAQ, čili nejčastěji kladené dotazy, kde můžeš nalézt odpovědi na otázky, které se ti možná prohánějí právě teď hlavou.

Pokud bys měl problém nebo dotaz k něčemu, co jsi nikde nevyčetl, ať už k registraci, psaní karty nebo samotné hře, vždycky se můžeš přijít zeptat na Discord chat - nekoušeme, stačí otevřít odkaz, "přijmout pozvánku" a už jsi v chatu. Pamatuj ale, že chat není podpora 24/7 - pokud se tam zrovna nikdo nepohybuje, bude lepší to a) zkusit třeba za hodinu, b) napsat nové téma v sekci Drbací zákoutí.

Měj na paměti, že bez schválené karty postavy nelze začít hrát! Kartu založíš tak, že v sekci Evidence > Registrace klikneš na tlačítko NOVÉ TÉMA. Až kartu podle předlohy dopíšeš a pečlivě zkontroluješ, jako předmět tématu uveď jméno postavy a klikni Odeslat.
Vyjádření vedení ke kartě může chvilku trvat, podle toho, jak jsme vytížení, ale v zásadě do dvou tří dní a v horším případě do týdne ti ke kartě někdo napíše. Jakmile je schválená, můžeš do hry.

Hraješ samozřejmě za svou postavu. Mezi herními místy si vyber libovolné místo v Londýně nebo Toweru, jestliže jsi student, a prostě napiš první příspěvek - tím, že klikneš tlačítko Odpovědět. Může to být o tom, jak jsi právě přišel, nebo o tom, co právě provádíš, ale velice důrazně doporučujeme přečíst si příspěvky před tebou, abys měl přehled. Také si samozřejmě pročti popis místa - ten najdeš vždycky v prvním příspěvku tématu. Na začátek je určitě dobré zapojit se někde, kde se právě hraje, abys nezůstal sám.

Kliknutím na své jméno v pravém horním rohu se ti ukáže nabídka - klikni na Uživatelský panel > záložka Profil a nastav si podpis a avatar.
Do podpisu je záhodno doplnit si odkaz na tvou schválenou kartu, ale jinak může obsahovat cokoli, dokud obsah nebude přehnaně rušivý (blikající smršť roztahaná na výšku).
Avatar by měl zobrazovat tvou postavu ve hře, nebo něco podobně tématického - vedení si vyhrazuje právo nevhodné avatary smazat.