[Jack Rozparovač!]
V Londýně řádí masový vrah, který se zaměřuje na plebejské ženy. Učiní jeho kratochvílím někdo konec, nebo se do vyšetřování zapletou vaše postavy natolik, že se samy stanou oběťmi? Jaká je cena lidského života prozradí první dějová linka tohoto roku - zapojte se a zjistěte, co za hrůzy se skrývá v křivolakých uličkách plných stínů.
Prolog
Poprvé jsem seděl za volantem v době Velké války, když britská armáda stála padesát kilometrů před Prahou. Jeden český mág, kterého nebudu jmenovat, mi přikázal ukrást jisté dokumenty. Byly dobře střežené, a abych ošálil nepřátelské džiny, pronikl jsem do britského tábora v přestrojení za řidiče sanitky. Řídil jsem hodně špatně, ale aspoň to dodalo mému maskování na věrohodnosti (naložil jsem do sanitky každého vojáka, kterého jsem cestou srazil). Když jsem dojel na místo, muže přesunuli na ošetřovnu a já nenápadně vyklouzl, abych uloupil ty listiny.
Bartimaeus (Jonathan Stroud: Amulet Samarkandu)

Clockwork Magic je místem pro nadšené spisovatele s neutuchajícím nutkáním psát i ze spánku. Jedná se totiž o "příběhovou hru", v níž společně s ostatními tvoříte formou textu ucelené vyprávění. Každý svým kouskem díla z pohledu své smyšlené postavy přispívá ke vzniku úplně nových dobrodružství a prakticky i proto, že vás neomezuje nic než vlastní fantazie a nitky vaší postavy držíte coby její loutkář zcela ve svých rukou, máte k dispozici nekonečnou spoustu možností. Budou vám cukat prsty pro hru za mága, démona, nebo si raději zahrajete plebejce, který to mágům s chutí spočítá? Hru může občas zpestřit zásah vypravěče, ať už tím, že vaší postavě hodí klacek pod nohy, nebo jí naopak nastraží do cesty příjemné překvapení.
Svět, v němž se naše příběhy odehrávají, je inspirován původními knihami, jakými je především Bartimaeova trilogie Jonathana Strouda, ale oproti jiným tématickým hrám nenabízíme psaní úkolů, bezhlavé hrabání bodů, ani vydělávání zlaťáků, abyste si vůbec mohli nakoupit školní potřeby. Clockwork Magic se soustředí skutečně především na potěšení ze psaní, ať už akčně laděné nebo oddychové, kdy se vaše postava seznamuje s ostatními hrajícími, nebo si jen tak zajde na cider nebo zázvorové pivo.
Kromě toho je Clockwork Magic výjimečná tím, že je zasazena do unikátní doby sklonku 19. a úsvitu 20. století, kde se mísí magie s dozvuky průmyslové revoluce a rozvojem vědy, a hra je proto prodchnuta drobnými prvky steampunku, secesí a nadcházejícím dieselpunkem. Ze skutečné historie si vybírá pouze klíčové události (vláda královny Viktorie a politické působení Williama Gladstonea...), ale jinak se odehrává v alternativním mocenském konfliktu starověké Prahy a Londýna, městy prodchnutými dávnou magií. V současné beta verzi je sice hra situována zatím pouze do Londýna, ale jsou naplánovány brzké výpravy nejen do Čech...

Spoustu dalších informací, například jak přesně koncipovat vaši postavu, nebo jak hrát, vám zodpoví odkazy v horní liště, hned po registraci vašeho účtu.