[Jack Rozparovač!]
V Londýně řádí masový vrah, který se zaměřuje na plebejské ženy. Učiní jeho kratochvílím někdo konec, nebo se do vyšetřování zapletou vaše postavy natolik, že se samy stanou oběťmi? Jaká je cena lidského života prozradí první dějová linka tohoto roku - zapojte se a zjistěte, co za hrůzy se skrývá v křivolakých uličkách plných stínů.

Manuál k zacházení s démonem

Všechno důležité a tajnůstkářské se skrývá právě tady. Dotazy, oběžníky, sem tam nějaká ta křišťálová věštba... Důrazně doporučeno prošmejdit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hodinář
Administrátor

Manuál k zacházení s démonem

Příspěvek od Hodinář » 29. 12. 2017 18:28

Jelikož démoni nesnášejí železo, stříbro, jeřabiny a rozmarýnu, většina těchto věcí se nachází kolem pentagramu už při vyvolávání. Protože ale někteří démoni i přes závazek povolání projevují se vzpurně odmítají splnit rozkazy, úmyslně neuposlechnou nebo dokonce přímo odmítnou, mágové mají k dispozici soubor vybraných trestů, které už démonovi napoví, kde je jeho místo. Známe je převážně jako omezující záklínadla. Někdy lze použít takovou magii i na jiného mága, ale je to dost nespolečenské.

Kárný bodec - základ

Kružidlový hromoklín - z vrcholů pentagramu vytrysknou sloupy jiskřící elektřinou a případného démona žahají blesky

Prstenec utrpení - vězení ze siločar, kterého se nelze dotknout a které se postupně zmenšuje

Rozeklané kyvadlo - bez poznámek

Svrašťující oheň - je třeba znát patnáct kleteb v pěti jazycích; výsledkem je podle míry zpopelnění

Systémový skřipec - soustředěné stříbřité obruče se postupně stahují kolem démona

Věčné uvěznení - je třeba znát jméno démona plus astrologické datum, kdy má uvěznění začít, pokud to není hned; neaplikovatelné na někoho jiného než na démony, nejznámější je lampa, ale postačí prakticky cokoli jiného, co je právě dostupné, nejlépe ze stříbra nebo nacpané rozmarýnou.

Odpovědět