[Jack Rozparovač!]
V Londýně řádí masový vrah, který se zaměřuje na plebejské ženy. Učiní jeho kratochvílím někdo konec, nebo se do vyšetřování zapletou vaše postavy natolik, že se samy stanou oběťmi? Jaká je cena lidského života prozradí první dějová linka tohoto roku - zapojte se a zjistěte, co za hrůzy se skrývá v křivolakých uličkách plných stínů.

O magii

Všechno důležité a tajnůstkářské se skrývá právě tady. Dotazy, oběžníky, sem tam nějaká ta křišťálová věštba... Důrazně doporučeno prošmejdit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hodinář
Administrátor

O magii

Příspěvek od Hodinář » 15. 7. 2016 15:00

Magie existuje a ví se o ní, ovšem obecně vzato se mágové prezentují jako... nu, elita obdařená mocí. Ve skutečnosti je tomu trochu jinak. Plebejci totiž v drtivé většině nevidí služebníky mágů, démony, kteří jsou sami o sobě skutečně schopní používat magii (byť za tím alespoň nepřímo stojí démon).

Mág sám o sobě magii prakticky nepoužívá (ačkoli může, viz dále), aby si neušpinil ruce. Vše za něj obvykle vyřizuje jeho otrok, který je zhruba podle úrovně používat různá kouzla: obvykle věci jako Iluminace, Plamen, Konvulze, Detonace, koule Plazmy, Štít, Flux, Morová rána, Puls (zjišťuje v okolí sílu magie)... Nadto je démon schopný měnit svou podobu (až na většinu šotků, kteří jsou schopní tak jedné, krysy nebo holuba).

Magie, kterou používají sami mágové, jsou obvykle tresty na démonovi za to, že neuposlechl svého pána. Někdy si mágové zařizují různá kouzelná zařízení, která obvykle pohání právě démon (esence džinů vpletená do létajících koberců, věštecká zrcátka, elementární koule), protože je to mnohem snazší, než démona povolávat. Povolávání je pracný rituál, mnohdy na několik hodin, navíc náročný na detaily i na to, že mág se nesmí přeřeknout. Mág sám se může vybavit například kouzly jako Osobní kouzlo, které přiměje někoho, abyste mu byli natolik sympatičtí, že mu vyklopíte úplně vše, oč si řekne.

Magie tudíž není přisouzená vybraným jedincům, jde především o znalosti (obvykle nabyté lety studia a praxe). Co se týče démonů, jejich schopnosti se různí - jsou omezeni nejvýrazněji tím, jak dlouho už si neodpočala jejich esence na Onom světě, a samozřejmě svou úrovní. (Na ifríty údajně nepůsobí magie džinů, et cetera... Navíc každý duch má jistou slabost proti živlům, které jsou opakem toho jeho, tj. například někteří džinové jsou stvoření vzduchu a ohně, ubližuje jim země. Elementály tvoří oproti nim vždy jeden živel - tudíž používají především kouzla spjatá právě s ním.)

Mágové při provozování magie používání spoustu "serepetiček". Většina z toho je jen pro parádu a pro efekt, z kouzelnictví je doslova bující byznys - lidé se mohou přetrhnout, aby vlastili křišťálové koule, jasnovidecká zrcátka, věštecké kůstky, čarodějné masky, vycpané krokodýly, kouzelnické hůlky, kápě nebo alespoň úlomek křišťálu na krk, ale proti démonům jsou skutečně funkční leda tak stříbro, železo, rozmarýna, jeřabiny nebo česnek, a prakticky cokoli, z čeho čpí, že jde o lidskou věc (na to mívají démoni alergii). Opravdu mocné jsou totemy nebo artefakty jako povolávací roh, amulety a talismany.

Odpovědět